اسباب بازی کلت با پخش نور باعث دزدیده شدن کودکان شد!

در سال 2007، فراخوان‌های گسترده اسباب بازی کلت تولید شده در چین باعث شد بسیاری از موسسات خیریه مستقر در ایالات متحده از پذیرش اسباب‌بازی‌های مستعمل خودداری کنند یا حتی آن را متوقف کنند.

گود ویل از پذیرش اهدای هر گونه اسباب بازی به جز حیوانات عروسکی خودداری کرد، و سایر موسسات خیریه همه اسباب بازی ها را با چک لیست های صادر شده توسط دولت بررسی کردند.

دستورالعمل WEEE (ضایعات تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی) که هدف آن افزایش استفاده مجدد، کاهش و بازیافت زباله های الکترونیکی است، از 2 ژانویه 2007 در مورد اسباب بازی ها در انگلستان اعمال می شود.

بازی با اسباب بازی برای برخی از حیوانات غیرعادی نیست. نمونه‌ای از این، یک دلفین است که آموزش داده می‌شود تا توپ را از حلقه عبور دهد. شامپانزه‌های جوان از چوب به عنوان عروسک استفاده می‌کنند جنبه اجتماعی آن با این واقعیت دیده می‌شود که ماده‌های جوان بیشتر از شامپانزه‌های نر جوان از چوب استفاده می‌کنند.

چوب انتخابی خود را حمل می کنند و در لانه خود می گذارند. چنین رفتاری در برخی از شامپانزه های ماده بالغ نیز دیده می شود، اما هرگز پس از مادر شدن آنها انجام نمی شود.

اسباب بازی

اسباب بازی (گانگو، اسباب بازی ، به انگلیسی : toy ) شی یا ابزاری است که برای بازی استفاده می شود و به آن اسباب بازی نیز می گویند.

همچنین به عنوان Kangu نوشته شده است. کلمه “اسباب بازی” از عمل “نگه داشتن و بازی با آن” در دوره هیان ، “mote (mochi) asobumono” که در دوره موروماچی از طریق اختصارات و اضافه کردن پیشوندها متولد شد، سرچشمه می گیرد.

حروف چینی «اسباب بازی» نیز همین معنی را بیان می کند. منشأ کلمه انگلیسی “toy” ناشناخته است، اما حداقل در حدود قرن 14 استفاده می شد .

اسباب‌بازی‌های زیادی طراحی شده‌اند، اما این بدان معنا نیست که ابزارهایی برای اهداف دیگر برای اسباب‌بازی مناسب نیستند و اگر کودک تکه‌ای چوبی را که حتی لوازم التحریر یا ابزاری نیست در دست بگیرد و با آن بازی کند، مانند یک اسباب بازی. برای کودکان، بازی اوقات فراغت نیست بلکه خود یک فعالیت روزانه است و اسباب بازی ها جهت فعالیت را در آن ایجاد می کنند.

هدف از بازی که آماده کردن کودکان برای درک قوانین طبیعت و تربیت آنها برای سازگاری با زندگی فرهنگی و اجتماعی است، می تواند در اهمیت اسباب بازی ها به کار رود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.