استفاده از دستگاه مزوتراپی پوستی برای کودکان ممنوع شد

Mesolift/mesoglow اصطلاحی است که برای جوانسازی پوست صورت و گردن با استفاده از دستگاه مزوتراپی پوست استفاده می شود.

عوامل که معمولاً برای مزولیفت استفاده می‌شوند، اسید هیالورونیک (HA): گلیکوزآمینوگلیکان است که آب را می‌بندد و در خود نگه می‌دارد و در نتیجه تون و کشسانی پوست را بهبود می‌بخشد.

HA که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد، در مقابل پرکننده ها، پیوندی متقاطع ندارد (زیرا عملکرد اصلی آن هیدراته کردن است) که در آن پیوند متقاطع است (زیرا عملکرد اصلی پر کردن شکاف است و بنابراین باید تثبیت شود).

چند ویتامین، عناصر کمیاب: تعادل یونی پوست.

اسیدهای آمینه، پروتئین های گیاهی: بازسازی پروتئین.

دی متیل آمینو اتانول: پیش ساز PC، کولین را به استیل کولین (Ach) تبدیل می کند و در نتیجه باعث انقباض عضلانی می شود که منجر به استحکام عضلات (عمدتا برای قسمت پایین صورت) می شود.

هگزاپپتید 3: ترشح Ach را مسدود می کند و در نتیجه عضله را شل می کند و چین و چروک ها را صاف می کند (عمدتا برای قسمت بالایی صورت).

اخیراً از ورقه های کلاژن طبیعی منجمد خشک شده طبیعی پس از مزولیفت روی صورت استفاده می شود. ورقه های کلاژن شکل قسمتی از صورت را به خود گرفته و به دلیل قابلیت نگهداری آب، پوست را هیدراته و سفت می کند.

مزایای کمتر کبودی، تورم و ناراحتی بعد از عمل است.

سونوگرافی پوست برای ارزیابی نوار اکوژنیک پایین ساب اپیدرمی (SLEB) که بلافاصله در زیر پژواک ورودی اپیدرمی به عنوان نشانگر پیری عکس قرار دارد، استفاده می‌شود.

مشاهده شد که SLEB با مزوتراپی بهبود یافته است. این را می توان با اثر آبرسانی HA در بافت به دلیل توانایی آن در جذب آب چندین برابر وزن طبیعی خود توضیح داد.

علاوه بر این، تزریق‌های مکرر در درم نیز می‌تواند روند بهبودی را آغاز کند، فیبروبلاست‌ها را فعال کرده و کلاژن بیشتری تولید کند.

با این حال، یک مطالعه اخیر نشان داد که تزریق مزوتراپی محلول مولتی ویتامین حاوی کوکتل و اسید هیالورونیک غیر متقاطع منجر به بهبود بالینی و اثرات بافت شناسی قابل توجهی نشد که با ارزیابی کمی تغییرات در کلاژن نوع 1 ارزیابی شد.

الاستین و تروپولاستین (با استفاده از روش ایمونوهیستوشیمی) نیز از نظر آماری ناچیز بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.