با شیشه پاک کن گلرنگ دیگر همسران از تمیزکاری هراس ندارند

شیشه پاک کن گلرنگ از مواد شیمیایی تمیز کننده معمول (سورفکتانت ها، نرم کننده های آب) و همچنین پودرهای ساینده هستند. پودر ساینده باید دارای اندازه ذرات یکنواخت باشد.

ذرات معمولاً کوچکتر از 0.05 میلی متر هستند. پوکه، کربنات کلسیم (سنگ آهک، گچ، دولومیت)، کائولینیت، کوارتز، سنگ صابون یا تالک اغلب به عنوان مواد ساینده، یعنی جلا دهنده استفاده می شود.

پودرهای سفید کننده مخصوص حاوی ترکیباتی هستند که هیپوکلریت سدیم، ماده سفید کننده کلاسیک خانگی را آزاد می کنند. این عوامل پیش ساز شامل اسید تری کلرو ایزوسیانوریک و مخلوطی از هیپوکلریت سدیم (“ارتوفسفات کلردار”) است.

نمونه هایی از محصولات قابل توجه عبارتند از: Ajax، Bar Keepers Friend، Bon Ami، Comet، Vim، Zud و دیگران.

پاک کننده های فر

پاک کننده های سنتی اجاق گاز حاوی هیدروکسید سدیم (شیرین)، حلال ها، و سایر مواد هستند، و زمانی که در اجاق کمی گرم (نه داغ) استفاده می شوند، بهترین عملکرد را دارند. اگر در کوره خود تمیز شونده استفاده شود، لیمو باعث آسیب دائمی به فر می شود.

شوینده

پاک کننده های فر به سبک جدید بر اساس موادی غیر از لیمو هستند. این محصولات باید در فر سرد استفاده شوند. اکثر پاک کننده های فر به سبک جدید را می توان در اجاق های خود تمیز شونده استفاده کرد.

پاک کننده های اجاق گاز برخی از سمی ترین محصولات پاک کننده خانگی موجود در بازار هستند.[4] استفاده صحیح از پاک کننده اجاق ممکن است تا حدی بی خطر باشد، اما استفاده نادرست از جمله بخارات تنفسی، تماس با چشم ها و غشاهای مخاطی و بلع می تواند باعث مسمومیت شود.[5]

یکی از برندهای محبوب تمیزکننده فر در ایالات متحده «Easy-off» است که توسط Reckitt Benckiser به فروش می رسد. گزینه های محبوب در بریتانیا عبارتند از “Zep Oven Brite” و “Mr Muscle Oven Cleaner”.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه و ترکیب پاک کننده های اجاق گاز، به تمیز کننده اجاق گاز Mr Muscle مراجعه کنید.
پاک کننده های همه منظوره

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.