خرید دستگاه پوز ( دستگاه کارتخوان سیار)

برای خرید دستگاه پز سیار باید به چه کرد؟ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر جایی برای دستگاه های ثابت نیست .یا بهتر است بگوییم که نیاز مردم تغییر کرده و محدودیت های دستگاه پز سیار باعث شده است که همه روی به سوی دستگاه کارتخوان سیار یا پوز بیسیم بیاورند .
حتی فروشگاه های زنجیره ای و مکان های ثابت هم دیگر درخواست دستگاه کارتخوان بیسیم را دارند . چون در حقیقت این مدل دستگاه ها در سراسر جهان استفاده میشود و در همه ی جهان هم همین طور است این طور نیست که ما فقط در کشور خودمان تقاضای دستگاه پوز یا همان کارتخوان سیار زیاد باشد و فقط مردم کشور ما تمایل به دستگاه کارتخوان سیار پیدا کرده باشند .


دلیل دیگر از استقبال این دستگاه ها این است مانند دستگاه فتوکپی نیاز به خط تلفن ندارند و حتی از باطری داخلی تغذیه میکنند . خب این دو عامل بسیار مهمی است که محدودیت ها را کم کرده است اما به هر حال مکان هایی هستند که دسترسی به خط تلفن ندارند اما برای انها متصل شدن به ادابتور یا برق مقدور است .به همین دلیل بعضی از دستگاه های کارتخوان ثابت دارای پورت لن میباشند و میتوان با اینترنت مودم بیسیم و اتصال از طریق کابل لن مشکل را حل کرد .
اما باز ما نیاز به یک مودم با بسته اینترنت فعال و کابل لن دارین و این دیگر با وجود دستگاه کارتخوان بیسیم که امروزه موجود در بازار است انجام این کار توجیح ندارد هم از نظر اقتصادی و به هر حال یک کار اضافه محصوب میشود با توجه به اینکه اگر چه این راه حل میتواند مشکل عدم خط تلفن را حل کند اما باز هم محدودیت های سیم و کابل را به همراه دارد.


یکی دیگر از مشکلات دستگاه ثابت این است که وقتی کارت کشیده میشود و رمز وارد میشود اگر در لحظه ای که کلید تایید میخواهد فشار داده شود تلفن زنگ بخورد و تلفن پاسخ داده شود احتمال موفق بودن این تراکنش به دلیل اشغال بودن خط تلفن خیلی بالا میرود و تجربه نشان داده که وقتی تراکنش ناموفق میشود و در رسید چاپی تراکنش ناموفق رویت میشود در بعضی از موارد پول از حساب صاحب کارت هم کم میشود و صاحب کارت پیامک کم شدن مبلغ رو دریافت میکند . اما در حالی که این پول به حساب دارنده دستگاه هرگز واریز نخواهد شد چرا که تراکنش موفق نبوده است . وهمین مبلغ در حداکثر زمان ۷۲ ساعت به حساب دارنده کارت برمیگردد. و اگر این مبلغ برگشت داده نشد دارنده کارت یا همان مشتری باید به بانک خود مراجعه کند و پول برداشته شده از حساب خود را بازگرداند.

یک از بهترین و با کیفیت ترین فتوکپی که در کنار کارتخوان می توان تهیه نمود دستگاه فتوکپی اچ پی می باشد.

 


به هر حال اشتباه و تراکنش ناموفق امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید اما تکرار این امر سبب میشود که صاحب دستگاه غیر معتبر جلوه کند و باعث کم ویا از دست دادن مشتری شود . پس با انتخاب درست دستگاه ترمینال پرداخت امری ضروری است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.