خرید دستگاه کارتخوان سیار

خرید دستگاه کارتخوان شخصی همراه. دستگاه پوز سیار را باید از کجا تهیه کرد و چه افرادی آن را به فروش می رساند . لازم به ذکر است که دستگاه کارت خوان سیار همراه را می توان از مراکز عرضه آن تهیه کرد ولی اما ما چگونه باید آنرا به حساب خوداتصال داده و از آن استفاده کنیم و صورت دیگر چگونه آن را باید روی حساب خود سوئیچ کنیم که وفتی کارت میکشیم پول آن کار به حساب ما واریز شود .


خوب و مشخص می‌شود که شرکت‌های فقط دستگاه کارتخوان را به فروش می‌رساند و دیگر و دیگر وظیفه اتصال به حساب شما را ندارند اما باز مردم و مراکز فروشی هستند که آن را به حساب شما متصل می کند و می توانید دستگاه را اتصال به حساب خود دریافت کنید اما چگونه این امر سبب می‌شود که ما اطمینان حاصل کنیم که دستگاه به حساب ما متصل شده است یا خیر .

 امروزه علاوه بر دستگاه کارتخوان انواع مختلفی از دستگاه فتوکپی رومیزی نیز به فروش می رسد.
برای روشن شدن این موضوع باید کمی است اطلاعات فنی دستگاه کارتخوان اطلاع یابی دستگاه کارتخوان یک کد ترمینال و کد پذیرنده میباشد یعنی شامل کد ترمینال و کد پذیرنده می باشد و این کد را هیچ کسی نمی‌تواند جعل کند و این کد را تنها شاپرک به صاحبان حساب می دهد یعنی شما اطلاعات حساب خود را به این شرکت هایی که دستگاه خود را  به حساب شما سوئیچ می‌ کنند و یا  وقتی اطلاعات حساب خود را به این شرکت‌ها می‌دهید. این شرکت‌ها یک درخواست به شاپرک می‌دهند و طبق اون پنلی که در اختیار دارد از شاپرک به صورت آنلاین کد دریافت می‌کند و این امر امکان دارد یک روزه و امکان دارد تا یک هفته حتی برای یک تبعه افغان هم امکان پذیر می باشد .


و بعد از دریافت کد پذیرنده از شاپرک که توسط شرکت درخواست کننده گرفته می شود و شرکت ها توسط یک دانگل و نرم افزار این کد را روی دستگاه مورد نظر که شما که برای خرید انتخاب کرده اید سویچ می شود و شما هر گاه توسط هر کارت بانکی روی این دستگاه خرید انجام دهید .
پول به حساب شما واریز می شود اما در این میان لازم به ذکر است که همان لحظه پول به حساب شما واریز نمی شود و فردای آن روز بعد پول به حساب شما واریز می شود چرا که در طول روز شما هر تراکنش ای انجام دهید جمع شده و در پایان روز محاسبه شده و در روز بعد به حساب شما واریز می شود یعنی به عبارت دیگر از ساعت ۲۴ امشب تا ۲۴ روز بعد هر تراکنش انجام داده باشید با هم جمع می شود و ساعت ۶ صبح به حساب شما واریز می شود یعنی شما چه ساعت ۱شب تراکنش انجام داده باشید تا ساعت ۲۴ روز بعد تمام این تراکنش یک روز با هم جمع می شود و ۶ ساعت بعد در ساعت ۶ صبح روز بعد به حساب شما واریز می شود .

 برای تهیه انوع دستگاه کارتخوان مانند دستگاه فتوکپی صنعتی باید به مشخصات و کاربرد و کیفیت آن نیز توجه داشت.

البته منظور از ۶ صبح مثال است و با توجه به بانک دارنده حساب ساعت دقیق این واریز متفاوت است. یک بانک امکان دارد ساعت ۵٫۴۵ این واریز رو انجام دهد و  بانک دیگر ساعت ۸٫۳۵ که ما به این موضوع نمیپردازیم چون ممکن است که حتی یک بانک مشخص برای افراد مختلف این واریز رو در دقیقه های متغییر انجام دهد . اما چون این امر توسط سیستم بانک انجام می شود جای هیچ نگرانی نیست . چون تا بحال پیش نیامده که تراکنش انجام شده گم شود . و دقیقا مشخص است که پول از کجا به کجا انتقال داده شده است . در موارد خیلی کم و نادر هم اتفاق می افتد که در صورت انجام تراکنش نا موفق پول از دارنده کارت کم میشود و به دارنده دستگاه پوز هم واریز نمیشود که این مورد چون تراکنش را ناموفق انجام شده شخص دارنده کارتخوان نمیتواند از بانک وصول کند و باید از شخص دارنده کارت تقاضای کشیدن کارت مجدد کند. و اگر هم پولی از حسابش کم شده باید ان را از بانک خود پیگیری کند و باز گرداند . البته این موارد خیلی کم اتفاق می افتد اما ما باید به این موارد آگاهی کامل داشته باشیم .چرا که در بعضی موارد مبلغ تراکنش ناموفق زیاد و قابل توجه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.