رویت اولین ام دی اف آینه ای تولید شده در جهان!

اگرچه فرآیندهای ساخت ام دی اف آینه ای وجهات  مشابهی در ساخت انواع تخته های فیبر استفاده می شود، ام دی اف دارای چگالی معمولی 600-800 کیلوگرم بر متر مکعب یا 0.022-0.029 پوند در هر متر مکعب است، برخلاف تخته خرده چوب (500-800 کیلوگرم بر متر مکعب) و با چگالی بالا. تخته فیبر چگالی (600-1450 کیلوگرم بر متر مکعب).

در استرالیا و نیوزلند، گونه اصلی درختی که برای ام دی اف استفاده می شود، کاج رادیاتا در مزارع است، اما محصولات متنوع دیگری نیز از جمله چوب های دیگر، کاغذهای باطله و الیاف استفاده شده است.

در جایی که مقاومت در برابر رطوبت مورد نظر است، می توان از نسبتی از گونه های اکالیپت استفاده کرد و از محتوای روغن بومی این گونه درختان استفاده کرد.

تولید تراشه
درختان پس از قطع شدن پوسته پوسته می شوند. پوست می تواند برای استفاده در محوطه سازی فروخته شود یا به عنوان سوخت زیست توده در کوره های موجود در محل استفاده شود.

کنده های پوست کنده شده به کارخانه ام دی اف فرستاده می شوند و در آنجا فرآیند براده برداری را طی می کنند.

ام دی افام دی اف

یک تراشه دیسک معمولی شامل چهار تا 16 تیغه است. هر تراشه ای که بیش از حد بزرگ باشد ممکن است دوباره چیپ شود. تراشه های کم اندازه ممکن است به عنوان سوخت استفاده شوند.

سپس تراشه ها شسته شده و از نظر نقص بررسی می شوند. تراشه ها ممکن است به صورت فله ای به عنوان ذخیره ای برای تولید ذخیره شوند.

تولید فیبر
در مقایسه با سایر تخته‌های فیبر مانند ماسونیت، MDF با بخش بعدی فرآیند و نحوه پردازش الیاف به صورت تکی، اما دست نخورده، الیاف و مخازن، که از طریق فرآیند خشک تولید می‌شوند، مشخص می‌شود.

سپس تراشه ها با استفاده از یک فیدر پیچی به شمع های کوچک فشرده می شوند، به مدت 30 تا 120 ثانیه حرارت داده می شود تا لیگنین موجود در چوب نرم شود، سپس به یک دیفیبراتور وارد می شود.

یک دیفیبراتور معمولی از دو دیسک ضد چرخش با شیارهایی در صورت آنها تشکیل شده است. تراشه ها به مرکز وارد می شوند و با نیروی گریز از مرکز به سمت بیرون بین دیسک ها تغذیه می شوند.

کاهش اندازه شیارها به تدریج الیاف را از هم جدا می کند، که به کمک لیگنین نرم شده بین آنها کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.