فرش ابریشمی دستباف تبریز که عطر گل نرگس را به همراه دارد

یکی از معروف ترین سیزال فرش ابریشمی دستباف تبریز با ساختار پارچه ای ساده، ساخته شده از مواد برگرفته از گیاه آگاو سیزال می باشد.

سلطان فرش های دستباف ترکیه که شباهت هایی به فرش های یوروک دارد از تکنیک خاصی به نام سوماخن استفاده می شود. این فرش‌ها اغلب بسیار رنگارنگ و مورد علاقه هستند و عمدتاً در قفقاز و همچنین در ترکیه و توسط برخی از عشایر ایران ساخته می‌شوند.

تبریز، تبریز: فرش دستباف با کیفیت بالا از شهر تبریز در شمال غرب ایران.

تفرش: فرش های دستباف شهر تفرش در شمال غرب ایران. فرش ها دارای نقش مدالیون با زمینه های قرمز رنگ هستند و با پرزهای کوتاه خود متمایز می شوند.

تایباف: فرش دستباف مرغوب و باکیفیت ساخت منطقه خراسان ایران.

طلیم : اسم نقش اصیل که در ساخت فرش دستباف استفاده می شود. اغلب به معنای یک ورق کاغذ مربع است که الگوی روی آن ایجاد می شود. هر مربع در یک رنگ معین نشان دهنده یک گره است.

طلیش: قالیچه های دستباف در قالب دونده از منطقه ای در جنوب غربی قفقاز نزدیک مرز ایران.

فرش گلدانی فرش دستباف ساخته شده در شهر کرمان در جنوب شرقی ایران. این نقوش دارای یک یا چند گلدان است که در آنها گلهای سبک قرار داده شده است.

این نقوش معمولاً در قرن 16 و 17 در ایران دیده می شد و تنها در یک جهت به بهترین شکل دیده می شود. در ساخت این نوع فرش برای هر ردیف گره از سه نخ پود استفاده می شود.

فرش ماشینی مفهومی که فرش ماشینی را تعریف می کند. در تضاد با فرش های دستباف است که ساخت آن ها زمان بیشتری می برد.

فرش های چینی فرش های دستباف ساخت چین.

فرش های ترکستان شرقی فرش های دستباف استان سین کیانگ در جنوب غربی چین.

ترامپولین اغلب تشک های لاستیکی گرد در اطراف یک قاب فلزی کشیده می شوند. به عنوان اسباب بازی برای پریدن در بین کودکان بسیار محبوب است. آنها به طور گسترده ای در سیرک استفاده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.