قرقاول پرنده ای که وضعیت سلامت شما را خبر می دهد

قرقاول ها گونه های بزرگی از پرندگان خانواده Phasianidae هستند که شامل کبک، نخود، مرغ دریایی، فرانکولین و بلدرچین می شود. بیشترین تنوع قرقاول در آسیا اتفاق می افتد، اما گونه های بومی در آفریقا و اروپا نیز وجود دارد.

علاوه بر این، بسیاری از گونه های قرقاول به عنوان پرندگان شکاری فراتر از محدوده طبیعی خود به طور گسترده معرفی شده اند قیمت قرقاول وابسته به عنوان پرندگان نمایشی خوش تیپ در باغ وحش ها، پارک ها و مرغداری های خصوصی نگهداری می شوند.

قرقاول نر یا خروس ها پرندگانی با رنگ زیبا هستند که دم بلند و مشخصی دارند که طول حیوان را تقریباً دو برابر می کند. بدن آنها می تواند در رنگ ها و الگوهای زرد، نارنجی، طلایی، قرمز، آبی، سبز، سیاه و سفید یا سفید باشد. قرقاول‌های ماده یا مرغ‌ها رنگ‌بندی بسیار ملایم‌تر و مرموزتری دارند.

قرقاول ها همچنین دارای گردنی بلند و منقاری قوی هستند که در نوک آن قلاب است و پاها و پاهای قوی برای خراشیدن در کف جنگل برای یافتن غذای خود از میوه ها، دانه ها و بی مهرگان.

قرقاول ها عمدتاً پرندگان خشکی زی هستند که به طور گسترده در کف جنگل برای غذا جستجو می کنند. با این حال، در شب، بیشتر گونه ها برای ایمنی در درختان می خوابند.

قرقاول خروس در طول فصل تولید مثل به شدت سرزمینی است آنها از قلمرو خود با جیغ های بلند، غلغلک ها، زوزه کشیدن ها و جیغ زدن ها دفاع می کنند.

قرقاول های خروس نیز در صورت لزوم با یک خار تیز در پشت پای خود به عنوان یک سلاح بالقوه کشنده با یکدیگر مبارزه می کنند.

قرقاول های خروس برای تحت تاثیر قرار دادن جفت های بالقوه خود، نمایش های دیدنی و جذابی را به نمایش می گذارند، از جمله پایه های ظریف با ظرافت های رنگارنگشان که به بهترین نحو نمایش داده می شود و دم به طور گسترده در برخی از گونه ها پخش شده است.

قرقاول ها چندجنسه هستند، به این معنی که یک نر مجرد با تعداد بیشتری ماده جفت می شود. رقابت برای جفت در گونه های چندجنسی بسیار شدید است و این معمولاً منجر به تکامل صفات به ظاهر عجیب در پرندگان نر می شود که برای تحت تأثیر قرار دادن ماده ها قرار دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.