نقشه در دفتر عرش باعث خراب شدن سورپرایز تولد شد

تاریخچه دفتر عرش معرفی آن به جهان عرب جهان عرب اسرار کاغذسازی را در سال 751 پس از میلاد کشف کرد، زمانی که والی کل خلافت بغداد دو کاغذ ساز چینی را در سمرقند به اسارت گرفت و با کمک آنها یک کارخانه کاغذسازی در شهر ازبکستان راه اندازی کرد.

از آنجا، همچنین به لطف در دسترس بودن گسترده کنف و کتان ، دو ماده خام با کیفیت عالی و ایده آل برای تولید کاغذ، تولید به سایر شهرهای آسیایی، به ویژه در بغداد و دمشق گسترش یافت.

فرآیند تولید کاغذ که توسط صنعتگران عرب دنبال می‌شد، شامل ساییده شدن و خیساندن پارچه‌ها در آب بود تا زمانی که مخلوطی همگن به دست آمد، که در آن الکی غوطه‌ور می‌شد که الیاف خیس شده را نگه می‌داشت و اجازه می‌داد آب فیلتر شود.

ورقه های به دست آمده سپس فشرده و خشک شدند و در نهایت با یک لایه نشاسته برنج پوشانده شدند تا واکنش بیشتری نسبت به جوهر داشته باشند. در همان دوره ، مصر و شمال آفریقا نیز شروع به تولید اولین ورق های کاغذ با استفاده از تکنیک های تولید مشابه در جهان عرب کردند.

ورود کاغذ به اروپا
کاغذ تنها از قرن یازدهم و با تهاجم اعراب به سیسیل و اسپانیا وارد اروپا شد. با این حال، بلافاصله در مقایسه با پوست یک ماده بی کیفیت در نظر گرفته شد، تا جایی که در فرمانی در سال 1221 فردریک دوم استفاده از آن را برای اسناد عمومی ممنوع کرد.

استفاده از نشاسته برنج در واقع اشتهای حشرات را جلب می کرد و باعث می شد ورقه های کاغذ دوام چندانی نداشته باشند.

تاریخچه کاغذ تا حد زیادی مدیون کاغذسازان ایتالیایی فابریانو ، شهر کوچکی در منطقه مارکه است که در قرن دوازدهم شروع به تولید آن با استفاده از کتان و کنف کردند. این کاغذسازان با مطالعه تجهیزات جدید و تکنیک های تولید، نوآوری های مهمی را معرفی کردند :

آنها آسیاب کهنه ها را با استفاده از چکش های هیدرولیک مکانیزه کردند و زمان تولید مخلوط را کاهش دادند. آنها اندازه ورقه ها را با ژلاتین حیوانی معرفی کردند که یک افزودنی برای حشرات نامطلوب است.
آنها انواع و اندازه های مختلف کاغذ را ایجاد کردند .

آنها واترمارکینگ ورق را اختراع کردند معرفی واترمارک امکان علامت گذاری روی کاغذ را با تزئینات ساخته شده با نخ های فلزی با شفافیت نمایان کرد که برای درج علائم تجاری، امضاها، نشان های کلیسایی و نمادهای مختلف و معانی مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.