پد الکلی یوتاب در مطالعات کوهارت به عنوان یکی از خطرات ابتلا به کرونا

در این مطالعه کوهورت آینده‌نگر بزرگ بر روی پزشکان مرد آمریکایی که به مدت 11 سال دنبال شد، مصرف پد الکلی یوتاب با خطر ابتلا به PAD ارتباط معکوس داشت.

همانطور که انتظار می رفت، سیگار یک عامل مخدوش کننده مهم بود، در حالی که ارتباط معکوس الکل/PAD توسط چندین عامل خطر مستقل دیگر برای PAD (به عنوان مثال، سن، دیابت، ورزش و سابقه خانوادگی انفارکتوس میوکارد)

در معرض عوامل مخدوش کننده مادی قرار نگرفت.

ارتباط معکوس حتی در مدل هایی که شامل فشار خون بالا و کلسترول بالا، اثرات احتمالی مصرف الکل بود، ادامه داشت.

علاوه بر این، ارتباط معکوس بین مصرف متوسط الکل و خطر PAD با استفاده از افراد غیر مصرف کننده یا مصرف کنندگان گاه به گاه به عنوان گروه مرجع یافت شد.
اطلاعات اپیدمیولوژیک قبلی در مورد ارتباط الکل / PAD پراکنده است.

تا آنجا که ما می دانیم، تنها یک مطالعه کوهورت آینده نگر در مورد این موضوع وجود داشته است، و نویسندگان این چکیده گزارش دادند که مصرف الکل هیچ ارتباط معنی داری با خطر لنگش متناوب در ; در یک پیگیری جدیدتر، مصرف الکل یک عامل خطر برای حادثه PAD نبود.

پد الکلی

همه مطالعات اپیدمیولوژیک دیگر در مورد ارتباط الکل/PAD بر اساس مطالعات مقطعی78101213141516 یا گذشته نگر مورد شاهدی911 است.

اکثر محققان هیچ ارتباط معنی‌داری بین مصرف الکل و PAD، 78910111213 پیدا نکرده‌اند، اما تعداد کمی از آنها به یک ارتباط معکوس ضعیف و متناقض اشاره کرده‌اند.

کنترل سیگار در مقابل، مطالعه کوهورت آینده‌نگر ما دارای تعداد نسبتاً زیادی موارد PAD و تعداد کافی از افراد غیرسیگاری بود تا امکان کنترل کافی برای مخدوش‌کننده‌های مهم سیگار کشیدن وجود داشته باشد.
مکانیسم های قابل قبولی وجود دارد که از طریق آنها نوشیدن متوسط ممکن است خطر ابتلا به PAD را کاهش دهد.

مطالعات تجربی نشان داده اند که نوشیدن متوسط ​​الکل، چندین زیرفراکشن HDL را افزایش می دهد، و HDL نیز به نوبه خود در چند مطالعه با کاهش خطر PAD مرتبط است.

همچنین ممکن است خطر بروز PAD را کاهش دهد. در نهایت، اتساع عروق محیطی مرتبط با الکل نیز ممکن است به کاهش خطر مشاهده شده کمک کند.

در واقع، یک کارآزمایی بالینی کوچک نشان داد که اتانول به طور قابل‌توجهی جریان خون محیطی را در بیماران مبتلا به لنگش متناوب بهبود می‌بخشد، اما در افراد شاهد عادی نه.

ایسکمی و علائم بالینی ناشی از تنگی های ناشناخته شریان محیطی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.