کاشی تبریز در تهران که شب ها خواب خانه میبیند

کاشی های سیمانی یا کاشی تبریز در تهران هیدرولیک از سیمان فشرده ساخته می شوند. سطح آن با رنگدانه ها، رنگ ساده یا طرح های شکل دهنده رنگ می شود.

آنها به طور سنتی از اواخر قرن نوزدهم در مناطق شهری مدیترانه تولید و مورد استفاده قرار گرفتند : فرانسه، شبه جزیره ایبری، ایتالیا و مستعمرات اروپایی سابق در شمال آفریقا و آمریکای لاتین. تقلید سنگ یکی دیگر از گزینه های مشابه است.

در ساخت و ساز ، یک کاشی ، که احتمالاً با نام ماده دنبال می شود، نشان دهنده یک عنصر مربع یا موازی است که در زمینه های مختلف استفاده می شود.

کاشی‌هایی که برای سنگ‌فرش یا کاشی‌کاری استفاده می‌شوند، عناصر سنگی طبیعی یا مصنوعی ( کاشی و سرامیک یا کاشی سیمانی ) هستند. کاشی و سرامیک در بسیاری از فرهنگ ها و کشورها تبدیل به یک رسانه تزئینی محبوب شده است.

کاشی ها، بسته به کشور، برای پوشاندن کف، دیوارها و طاق ها استفاده خواهند شد.

امروزه در کاشی کاری از آن استفاده می شود .

تاریخچه
در دوران باستان رومی از سنگ مرمر به شکل تخته سنگ یا موزاییک استفاده شده است. اولین سنت کاشی و سرامیک در امپراتوری عثمانی و ایران شکل گرفت و از طریق اسپانیای موری به اروپا گسترش یافت، سنت دیگر غربی است.

کاشی های سفالی هنوز در قرن هفدهم در فرانسه مورد استفاده قرار می گرفت و استفاده از آنها در ایتالیا، اسپانیا، آفریقا و شرق ادامه یافت. در فرانسه، در قرن 19 ، آنها به ندرت به جز برای کاشی کاری اجاق های آشپزخانه، و در جنوب، حمام یا انباری استفاده می شوند. »

از قرن بیستم ، کاشی‌های سرامیکی به یک محصول رایج تبدیل شد که در مقادیر زیاد تولید می‌شد و اکثر طبقات و همچنین دیوارهای آب‌نماها را می‌پوشاند . به دلیل مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا، کاربردهای خاصی در صنعت دارند.

سنت سرامیک غربی

به گفته Viollet-le-Duc، در طول قرن های اول قرون وسطی، در فرانسه، سنت های رومی مرمر حفظ شده است. اما سنگ مرمر در شمال رایج نبود، روش موزاییک گران بود. فقط به ندرت برای پیاده روها استفاده می شد. کاشی‌هایی را که با ماستیک رنگی و یا سفال‌های لعاب‌کاری شده حکاکی شده و روکش‌شده ترجیح می‌دادیم. »

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.